Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.01.2020, 15:20

Spoločnosť Facebook zamestná do konca roka v Británii tisíc ľudí

Nové pozície sa zamerajú na vývoj nástrojov, ktoré budú detekovať a odstraňovať škodlivý obsah.

Americká internetová spoločnosť Facebook do konca tohto roka zamestná v Londýne ďalších 1 000 ľudí. Viac ako polovica pozícií bude súvisieť s technológiami - softvérovým inžinierstvom, podobou produktov a spracovaním dát. Časť novej pracovnej sily sa ale bude zaoberať škodlivým obsahom na internete. Pre Facebook tak bude v Británii pracovať okolo 4 000 ľudí, uviedol server BBC.

Množstvo nových pozícií bude zamerané na vývoj nástrojov, ktoré budú na facebooku a ďalších platformách, ako je WhatsApp, Messenger a Instagram, detekovať a odstraňovať škodlivý obsah. Presný počet týchto pracovných miest spoločnosť nespresnila.

Úrady a vlády vyvíjajú na prevádzkovateľa sociálnych sietí tlak, aby odstraňovali príspevky šíriace politický extrémizmus či sebapoškodzovanie, spam s politickým obsahom, teroristický obsah a podobne.

Facebook sa rozhodol do organizácie dohľadu nad príspevkami viac investovať v roku 2017 po samovražde Molly Russellovej, povedal Steve Hatch z vedenia Facebooku pre severnú Európu. Štrnásťročná Russellová podľa rodičov spáchala samovraždu, pretože na Instagramu sledovala obsah týkajúci sa samovrážd a sebapoškodzovania.

"Tragická smrť Molly Russellová nás ako spoločnosť donútila zastaviť sa a priznať si existenciu problému, na ktorý sa musíme viac sústrediť," povedal Hatch. "Tieto zmeny sme zavádzali do prevádzky sústavne v priebehu uplynulých 12 mesiacov," dodal.

Spoločnosť podľa neho detekovala a odstránila dva milióny príspevkov z facebooku a 800 000 ďalších z Instagramu. Cieľom spoločnosti Facebook je zo sociálnych sietí odstrániť všetok škodlivý obsah, uviedol Hatch.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.